“WOMEN THROUGH THE AGES “

24 Kas 2008 · Kategoriler: Karma · 2 Yorum 

http://www.saatchi-gallery.co.uk/blogon/mtvideobox.php?video_id=78

Şiirle Merhaba

24 Kas 2008 · Kategoriler: Karma · 1 Yorum 

Gülmekmi istiyorsun?

Kahkahalarımı sana adayayım.

Gözyaşlarını ver bana,

Ve çek git…

Doyasıya ağlayayım..!

mustafapece@hotmail.com

herkese slmlar…

21 Kas 2008 · Kategoriler: Karma · 4 Yorum 

siteye yeni üye oldum ve nasıl bişey olduğunu anlamaya çalışıyorum… umarım diğer arkadaşlık sitelerine benzemiyordur bu sitede… tanışmak isteyenler paylaşmak isteyenler olursa ben buralardayım….

gocebe81@hotmail.com

Fıkra

18 Kas 2008 · Kategoriler: Karma · Yorum 

HİKAYE  VE GERÇEK
Adamın biri elinde büyük bir bıçakla camiye dalar ve sorar:
-Aranızda müslüman olan var mı ?Korkudan kimse bişey diyemez.
Birazdan yaşlı bir adam ayağa kalkar:-Ben müslümanım. der.Bıçaklı adamla yaşlı adamı kolundan tutar   camiden çıkarlar. Adam dışarıdaki ineksürüsünü gösterip:
-Amca, şunları kurban edicem de, ben beceremem  bana yardım eder misin ? der.
Yaşlı adam  birkaç   hayvanı kestikten sonra, evat ben yoruldum başka birinidaha yardıma çağır der.Adam bu sefer kanlı bıçakla yine camiye girer ve sorar:
-Aranızda başka müslüman var mı ?
Az önceki adamı doğradığını düşünen cemaat çok korkar ve herkes aynıanda imama bakar, imam:-Ulan iki rekat namaz kıldırdık diye müslüman mı olduk?….

daimi arkadaşlık

18 Kas 2008 · Kategoriler: Karma · 1 Yorum 

selamlar ben antalyadan ali  kendime daimi ve  devamlı  dostluklar arkadaşık lar ve uzun süreli ilişki

arıyorum  ilgilenenlerden cevap bekliyorum

KURBANLA İLGİLİ HÜKÜMLER

17 Kas 2008 · Kategoriler: Karma · Yorum 

KURBAN KESMEK NASIL OLMALIDIR?

Kurban Allah Teâlâ’ya mânen yaklaşmak için, ibâdet niyetiyle belli bir vakitte kesilen hayvana kurban denir.

Kurbanın Dinî Hükmü Nedir?

Kurban kesmek, hicretin 2. yılında meşru kılınmıştır. Kurban kesmenin Kur’an’dan delîli, Kevser suresidir. Bu sûrede Cenâb-ı Hak, Resûlüllah Efendimize hitaben: “Rabbin için namaz kıl ve kurban kes” buyurmaktadır. Hanefî alimleri, bu âyetten, kurban kesmenin vacip olduğu hükmünü çıkarmışlardır. Kurban kesmeyi şiddet tarzlı emreden bâzı hadîs-i şerîfler vardır. Hadis-i şerifte; “Hâli vakti yerinde olup da kurban kesmeyen kimse bizim mescidimize yaklaşmasın…”(İbn.Mace, Müsned) Görüldüğü gibi, maddî durumu müsait olanın kurban kesmesi emredilmektedir. Hazret-i Enes de, Resûlüllah Efendimizin bizzat kendi elleriyle iki koç kurban ettiğini beyan etmektedir.

Kurban kesmenin uhrevî mükâfat ve faydası:

Hadîs-i şerîf’te Resulullah (sav)’e bu kurbanlar ne içindir? Diye sorulunca O’da; “Babanız İbrahim (as)’ın sünnetidir.” dedi. Bunlardan kazancımız nedir diye sordular? Resulullah (sav) “Her saçı için sevap vardır.” dedi. Yünleri de dahil midir? diye sormalarına ise; “Her bir yün tanesi için sevap vardır buyurdu.” (İbn. Mace, Tirmizi) Bu hadisi şerif kurban kesmenin vacip olmadığını söyleyen diğer alimlerin delilini teşkil eder.

Kurban Kesmek Kimlere Vaciptir?

Bir kimseye kurban kesmenin vacip olması için, şu şartların bulunması gerekir: 1 – Müslüman olmak. 2 – Hür olmak. 3 – Mukîm olmak. Seferî olmamak.

Devamını oku

BAŞKA İSTANBUL YOK İSTANBUL’U KURTARALIM

16 Kas 2008 · Kategoriler: Karma · Yorum 

BAŞKA İSTANBUL YOK İSTANBUL’U KURTARALIM

İstanbul, riskinin iyiden iyiye arttığı söylenen ürkütücü fayların tehdidi altında 21. yüzyılı karşılıyor. Olası yıkımlar, can ve mal kaybı konuşuluyor, çoğu kişi de bireysel çözümler arıyor. Oysa “dünya mirasımız”ı kurtaracak olan, kentsel bir restorasyon seferberliği. Yoksa…

İnsanoğlu binlerce yıllık tarihi boyunca depreme hep ”habersiz” yakalandı. Çünkü; ”depremin nerelerde ve yaklaşık kaç yıl içerisinde olabileceğini biliyoruz; ancak kesin tarihini bilmemiz olanaksız” diyebilen, yani bir anlamda depremi de artık ”haber verebilen” bilim insanlarıyla tanışması, şunun şurasında yarım yüzyılı bile henüz bulmadı…

Yine insanoğlu, tarih boyunca depreme hep habersiz yakalandığı için, Tanrı’nın ya da başka doğaüstü güçlerin böylesine acımasız bir ”baskın felaketle” kendisini cezalandırdığını zannetti.

Dahası, kimileri de aynı cezalandırmanın aslında kendi özlemleri olan ”Tanrı buyruklarına” karşı gelenler yüzünden yaşandığını dile getirerek, doğayı bile siyasetlerine alet etmekten çekinmediler. Tıpkı Falih Rıfkı Atay’ın anlattığı şekilde, örneğin Osmanlı dönemindeki ”ulema”nın bu felakete neden olarak ”fuhuşun artmasını” göstermesi ve hatta sorumluları cezalandırmak

Devamını oku

İSTANBUL daki Yapıların yüzde 70’i ruhsatsız,

15 Kas 2008 · Kategoriler: Karma · Yorum 

İSTANBUL daki Yapıların yüzde 70’i ruhsatsız, yüzde 90’ında bozuk malzeme kullanılmış. 7 şiddetindeki depremde ayakta kalmaları imkânsız.


325 yılından bu yana büyüklükleri 7 ile 9 arasında değişen 13 büyük deprem yaşayan İstanbulda çarpık yapılaşmanın sürmesi ve elle tutulur bir önlem alınmamasıyla ilgili Meclis’te soru önergesi verildi.

CHP İstanbul milletvekili Sacid Yıldız’ın soru önergesini cevaplayan Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak’ın açıklamaları ise İstanbul’un olası bir depremde ne denli büyük tehlike altında olduğunu gözler önüne serdi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nce

Devamını oku

selamlar

14 Kas 2008 · Kategoriler: Ankara · 1 Yorum 

yeni üyeyim tanısmak isteyenler buyursunlar

slm arkadaşlar

10 Kas 2008 · Kategoriler: Karma · Yorum 

ben bu siteye erzurumdan katıldım umarımiyi bir arkadaş bulurum

Sonraki sayfa »

Kapat
E-posta ile paylaş