Siteye profil veya yazı nasıl eklenir

Siteye konu ya da kendim hakkımda bilgileri nasıl eklerim?

Öncelikle profil sayfanıza gelin ardından sol üst köşede yaz butonunu göreceksiniz burada yazı yazın butonuna tıklayın ve karşımıza yazı yazacağımız yaz editörü gelecektir .

Burada dikkat etmemiz gereken noktalar şunlar ;

Başlık

1- Başlığı kesinlikle anlaşılır ve amacınıza uygun olarak yazın mesela ( KEMAL MERT İSTANBUL ) gibi…

Yazı editörü

2- Konu yazarken tamamen özgür iradenizi kullanarak açıklayıcı okuyan kişiyi sıkmayacak ve olabildigince güzel ieyler yazmaya özen gösterin her şey gerçek olsun

resim eklemek için Medya ekle butonununa tıkladıktan sonra karşımıza bir sayfa çıkacak buradan bilgisayarımızdan yüklemek istedigimiz resimleri seçecegiz ve yazıya ekle butonuna tıklayacagız. bu şekilde yazdıgımız yazı resimli olacaktır..

3- Evet yazımızı yazdıktan sonra hemen altta bulunan Tags bölümüne konuyla ilgili anahtar etiketler ekliyoruz aranmanızda ve bulunmanızda inanılmaz etkili olacaktır ..

nasıl yazmamız gerekli örnegin : ( aşk, sevgi, manzara, posta, muhabbet, sohbet ) bu bir örnek ama siz kendi yazdıgınız yazıya göre etiket yani kelime gireceksiniz ..

3- All in seo pack :

Bu alan inanılmaz önemli etiketlerde de oldugu gibi aramalarda bulunmanız arama motorlarından sizi bulmaları için muhteşem bir özellige sahip yapmanız gereken şey çok basit ;

Başlık : Konuya yazdıgınız başlıgı title bölümüne yazıyoruz bir iki kelime daha ekleyebilirsiniz

Açıklama : buraya 160 karakteri geçmeyecek şekilde yazdıgımız yazıdan bir bölümünü ekliyoruz bu bizim aramalarda görünecek ön bilgimizdir kendinizde yazabilirsiniz isterseniz…

Anahtar kelimeler : Burada yapmamız gereken şey etiketlerde yaptıgımız eylemin aynısı bir kaç tane konuyla ilgili anahtar kelime yazıyoruz ..

Sıra geldi yazdığımız yazıyı yayınlamaya

Üstteki uygulamaları tamamen yaptıktan sonra sağ üst köşede bulunan kaydet ve yayınla butonları var biz yazımızı yayınlayacağımız için yayımla butonuna tıklıyoruz böylece yazımız anında sitede yayımlanacaktır..

yazı yazmak ve resim eklemekle ilgili her türlü sorularınızı şu konudaki yorumlar bölümüne yazarak sorabilir ve sorularınıza diger üyelerin katılımıyla  cevap bulabilirsiniz…

Kapat
E-posta ile paylaş